Remember me!

3. května 2010 v 18:49 | Lucy |  Film
"Život není tak těžký, když naleznete svoji spřízněnou duši. O kolik těžší se ale stane, když ji ztratíte?"

Režisér Allen Coulter, který se podílel na režii televizního seriálu Sons of Anarchy se od mexických hranic a obchodů se zbraněmi vydal směrem ke dvěma věžím New York city, pod nimiž sehrál podařenou americkou lovestory s mladými populárními herci - Robertem Patisonem a Emilie de Ravinovou.
Patison se v poslední době do paměti diváků zapsal zejména svými rolemi v příbězích o Harry Potterovi a v sáze Stmívání. Emilie de Ravinovou jsme viděli v seriálu Ztraceni nebo ve filmu Perfect Game.
Jejich nečekaná láska musí projít labyrintem lidských vztahů a životních osudů. Role otců obou milenců ztvárnili Pierce Brosnan a oscarový Chris Cooper.

Zápletka

Tyler Hawkins je mladý student vysoké školy, který má zálibu ve filosofii, žije s kamarádem v menším bytě někde v New Yorku a protlouká se životem, jak to jde. Jeho otec je prominentní právník a přísný a odtažitý rodič, kterého ztvárnil Pierce Brosnan.
Při jednom výletu do nedaleké kavárny je Tyler svědkem rvačky a poté, co se do bitky zapojí, je zatčen jedním z policistů (Chris Cooper). Shodou okolností je dcera onoho policisty Taylerova spolužačka, a tak se ji rozhodne, na naléhání svého kamaráda, jednoho dne v universitní jídelně oslovit.
Po čase oba zjišťují, že mají společného více, než by se na první pohled mohlo zdát, a z jejich vztahu se zrodí láska "jako řemen", která jim oběma poskytne v těžkém životě oporu a útočiště. Kola jejich osudů se ale i tak nepřestávají otáčet.

Hodnocení

Zajímavé na snímku jsou originální osudy hlavních postav a jejich rodinné zázemí i historie. Co se týče hereckých výkonů, Robert Patison dokáže zahrát hlubší charaktery, které procházejí jakýmsi vnitřním bojem a rozpolceností. V roli Tylera zapojil svůj smysl pro empatii a přirozený šarm, kterým dokázal okouzlit i poměrně náročnou a vybíravou Ally Craigovou (Emilie de Ravinová).
Příběh skvěle kořenil jak Pierce Brosnan, tak Chris Cooper, kteří ztvárnili role autoritářských otců každého z milenců. Příběh trefně ilustruje střet několika generací. Čím starší generace, tím více je zatížena minulostí a zodpovědnostmi, které jí brání v tom, co je například pro teenagera samozřejmou přirozeností - uvolnit se, radovat se ze života a trávit čas se svými blízkými.
Snímek hledá cestu ven ze spletitých vztahů, cestu k lidskosti a rodině, kterou často zanedbáváme na úkor práce a kariéry. I když se Tylerovi podaří svoje blízké z nepřehledného labyrintu vyvést, autor příběhu Will Fetters nenechá diváka z kina odejít jen tak snadno.
Fettersova poměrně dosti významná tečka za filmem zavede očekávaný happyend, alespoň v očích evropského diváka, do nejednoznačných končin. Nakonec jsem se musel zeptat sám sebe: "Proč zrovna takhle?" Inu jiný kraj jiný mrav. Celkově se Nezapomeň na mě jeví jako zajímavý snímek. Těšit se můžeme na dobré herecké výkony, svižný, neotřelý děj a dojímavou lovestory.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama